Závěsy

Zatemňovací závěsy

Závěsy

Zatemňovací závěsy

Zatemňovací závěsy jsou mezi našimi zákazníky velmi oblíbené a často poptávané, proto máme v naší kolekci nepřeberné množství těchto textilií v různých barvách i strukturách, aby si mohl vybrat skutečně každý.
Často k nám přichází klienti s již jasnou představou a požadavkem na zatemnění.
Na základě našich zkušeností se vás vždy zeptáme, jak to vlastně s tou tmou a spaním máte.
Někdo si přeje absolutní tmu jako v hotelu, k tomu používáme 100% blackouty, někdo si přeje jen takovou utlumenou tmu, k tomu používáme dimouty, které místnost zatemní na 85 % a jsou lidé, kteří si přejí závěs, ale rádi se budí s novým dnem a sluncem, zde používáme lehké strukturované závěsy, nebo odlehčenější verzi jakékoliv dekorační látky s bavlněnou podšívkou.

Čtěte více

Rádi bychom vám vysvětlili možnosti tohoto typu textilu a co všechno si můžete pod pojmem zatemňovací závěs představit a pomoci Vám tak s Vaší volbou.
Někdo potřebuje ke spánku absolutní a černo-černou tmu bez průniku jakéhokoliv světla.
K tomu slouží tkanina, která se používá často i v hotelech, známá pod označením blackout závěsy.
Klasický blackout je látka, která může být pocitově tuhá, jelikož má tzv. „gumový zátěr“ jedná se o pogumovanou zadní vrstvu textilu, která nám opravdu zablokuje průnik světla.

Co ne každý zákazník ví, existuje ještě jiný typ zatemňovacího závěsu, který Vám zajistí relativně velkou tmu, ten se prodává pod označením dimout.
Dimout závěsy v interiéru zajistí tmu na rozhraní 85 % – 95 %.
Jedná se o zatemňovací závěs, který je v interiéru zajímavější, neboť jej výrobci nabízí v širší škále struktur a vzorů, nežli je tomu u blackoutu. Přesto, že se jedná o funkční tkaniny, mohou dimouty působit jako satén, samet, či být dokonce ve vzhledu přírodních vláken, jako je vlna či len.
Zákazníci mohou tento typ závěsu volit do klasických i moderních interiérů, kde jsou nejen funkčním, ale i krásným dekoračním prvkem.
Pro mnohé zákazníky je mnohdy překvapením, že mohou mít zatemňovací závěsy v jakékoliv barvě, včetně bílé, která rovněž zajistí tmu.