Dekorace dětských pokojů

Dekorace dětských pokojů

Dětské pokoje

Dekorace dětských pokojů

Při zařizování dětského pokoje bychom měli mít na paměti, že všichni z nás si pamatujeme svůj dětský pokojíček až do dospělosti.
To, jakým způsobem zařídíme pokojíček svému dítěti je důležité, ponese si tuto vizuální vzpomínku v sobě celý život.
Děti jsou hravé, inspirativní, ke svému vývoji potřebují mít kolem sebe podněty, aby se mohly rozvíjet v samostatné sebevědomé bytosti, které si v sobě ponesou estetické cítění, smysl pro krásu a detail.

Není třeba děti přehlcovat křiklavými barvami, jako tomu bylo v minulosti.
V současné době se spíše razí trend rafinovaného rozvoje dětské mysli. Děti si všímají drobných detailů, které si spojují v celek a svět vnímají svojí optikou.

Když zařizujeme dětský pokoj a tvoříme jeho interiér, zkusme se na to podívat dětskýma očima. Děti nevnímají jen barvy, ale budou si pamatovat i na látky a jejich struktury, tvary a vůně.

Harlequin

Britská značka Harlequin vytvořila krásnou knihu látek a tapet zaměřenou na děti. V naší knize se najde snad každé dítě, je libo tématiku veselého a barevného cirkusu? Nebo byste raději do lesa mezi lišky a berušky? I malá baletka si u nás vybere tu svou tapetu, a dokonce umíme i vesmír a raketu, která vyletí z pokojíčku až ke hvězdám.

Thibaut

Americký Thibaut myslí ve své kolekci samozřejmě i na ty naše nejmenší.
Překrásné syté barvy a kresby na tapetách a látkách přemění dětský pokoj v překrásný svět plný fantazie.