Anglické látky

Anglické látky

Anglické látky

Anglické látky

Při dekorování a zařizování našich interiérů jsou nám potahové a dekorační látky skvělým pomocníkem. Jsou nám třešničkou na dortu, která doladí a vykouzlí tu správnou atmosféru a vyznění interiéru; sladí interiér v jeden krásný celek.

Mezi velmi oblíbené interiérové styly našich zákazníků se řadí styl staré Anglie a tzv. Anglické látky.
Anglické potahové a dekorační látky jsou výrazem pro látky vyznačující se zemitými barvami a klasickými vzory kohoutí stopy, rybí kosti, skotské kostky, rovněž se pyšní krásnými tisky na látkách. Dodnes čerpáme z idee dekorativního hnutí „Arts and Crafts“, které ovládlo Anglii i zbytek světa v druhé polovině 19. století. Přední designéři, umělci a řemeslníci té doby smazávali hranici mezi
výtvarným a dekorativním uměním. Zanechali nám zde skutečné skvosty na tištěných a tkaných látkách, tapetách, kobercích a výšivkách, které i dnes úchvatně zdobí naše interiéry.
Mezi předního návrháře té doby patřil nejen umělec, ale i spisovatel William Morris, jehož produkce ovlivnila interiéry začátku 20. století.

Milujeme jeho návrhy anglických látek, ze kterých je patrný cit k přírodě prostřednictvím barev a tvarů. Jeho tisky a výšivky exotických rostlin, ale i růží, trnek, žaludů, tulipánů a jabloní jsou nezaměnitelné. Díky těmto látkám z Anglie bude Váš venkovský dům neodolatelný.

Máme rádi jeho slogan: „Nemějte ve svých domech nic, o čem nevíte, že je krásné nebo o čem
nevěříte, že je užitečné“.

Anglické potahové látky i dekorační látky z Anglie patří dodnes k opravdovým skvostům.

Pořiďte si i Vy úchvatné anglické látky do svých interiérů.

Inspirujte se zde: