Není deka jako deka, aneb naše moderní, elegantní a luxusní deky a šály Bronte by Moon z Anglie

Není deka jako deka, aneb naše moderní, elegantní a luxusní deky a šály Bronte by Moon z Anglie

Píše se památný rok 1837, kterým se v Anglii datuje nástup královny Viktorie na britský trůn.
Královna Viktorie vládla na britském tůně 63 let a byla po Alžbětě II., která byla její pravnučkou, druhou nejdéle vládnoucí panovnicí. Za tuto éru, kterou známe pod označením viktoriánské období, zaznamenala Británie nejen vojenský a politický rozmach, ale i významný vědecký a průmyslný rozvoj.

V tomtéž roce – 1837 je v Británii založena společnost na výrobu tkanin Abraham Moon & Sons. Tuto věhlasnou společnost s pověstí stálé kvality a inovativního designu koupila v roce 2009 společnost Bronte Tweeds, známá výrobou tartanů.
V Kamila Harris Home máme dnes tu čest nabízet našim zákazníkům řadu luxusních dek a šál té nejvyšší kvality pod současným označením společnosti Bronte by Moon. Prohlédnout si toto výjimečné zboží můžete ZDE:

 https://shop.kamilaharrishome.com/produkt-kategorie/deky-a-pledy/

Výjimečnost těchto luxusních dek a šál spočívá v historických detailech výroby, zpracování a převážně kvalitě zušlechťovaných vlněných vláken.
Elegantní deky a šály ve stylových designech s pozoruhodnými detaily jsou s nejvyšší pečlivostí tkané z jemné jehněčí vlny Merino, 100% čisté nové vlny anebo z luxusních vln alpaky a mohéru.
Měkké a teplé šály a deky jsou dostupné v módních kostkách, vzorech a klasických tartanech. Pomohou vám udržet si stylovou pohodu, ať již v začínajícím podzimu či následné zimě. Není nad to se večer zachumlat do luxusního plédu se skleničkou výborného červeného vína.

Ale vraťme se do historie. Když Abraham Moon nechal postavit v roce 1868 na Netherfield Road v Guiseley třípatrový mlýn, nebylo to jen z důvodu toho, že to bylo v blízkosti jeho domu, ale převážně proto, že na tomto místě měl mlýn vydatný zdroj měkké vody, která je ideální pro praní a další důležité procesy při výrobě vlny a z ní zpracovaných luxusních dek. Dohledané záznamy z 90. let 19. století o exportu tohoto výrobce do západní Evropy a Japonska vypovídají o zájmu zákazníků již po staletí.

Nyní je společnost jednou z posledních zbývajících vertikálních továren na vlnu ve Velké Británii, což znamená, že se řadí k těm málo vyvoleným, kteří nadále dokončují všechny procesy výroby z jediného místa.

A jak se vlastně luxusní deky Bronte By the Moon vyrábí?

Surová vlna je dodávána přímo do Guiseley. Jehněčí vlna Merino pochází převážně z Jižní Afriky, čistá nová vlna Shetlandské kvality pochází z Nového Zélandu a alpaka z peruánských And. Kvalita začíná na farmě, proto společnost vlnu nakupujeme z prověřených zdrojů, protože k výrobě luxusní deky je zapotřebí ty nejlepší přírodní suroviny. Majitelé společnosti si jsou vědomi toho, že kvalitní vlnu lze získat pouze ze zdravých oveček. Vlna je nakupována jen od těch pěstitelů, kteří dodržují standardy v oblasti životních podmínek zvířat, hospodaření s půdou a sociálního dopadu. Zdravá vlna na výrobu luxusních dek je ještě po dodání buď vydrhnuta, nebo vyčištěna a vyčesána, což zajišťuje, že uvnitř rouna zůstane méně než 0,3 % nečistot.

Takto vyčištěná vlna na výrobu luxusních dek putuje do barvírny, kde se používají přesné kombinace barviva, tlaku, teploty a času. Tyto kombinace jsou přísně tajné, aby bylo zajištěno, že jedinečná barevná paleta zůstane pro luxusní deky identická.

Následuje fáze mykání, což je důležitý proces nezbytný pro výrobu měkkých, hladkých luxusních dek. Smíšená vlna lubrikovaná trochou vody a oleje prochází řadou česaných válců, které nejprve pročesává vlákna jedním a pak druhým směrem. Na konci procesu se vyčesaná a načesaná vlákna vlny navinou na cívku připravenou k umístění do spřádacího stroje.

Poté, co je látka utkána, začíná u každého kusu proces přísné kontroly kvality. Každý centimetr látky je kontrolován ve třech fázích výrobního procesu – když se sundá ze stavu, po dokončení a znovu před tím, než opustí továrnu – což zajišťuje konzistenci ochranné známky v kvalitě těchto luxusních dek.

V poslední fázi se látka vypere pomocí čisté vody čerpané z vrtů 800 stop pod Guiseley a poté se mele a suší. Oleje, které byly použity na pomoc při výrobě látky, jsou odstraněny. Posledním krokem procesu je dokončení. Každá délka tkaniny je pečlivě lisována pomocí páry a specializovaného zařízení používaného k odstranění případného smrštění, čímž je tvorba tkaniny pro luxusní deky dokončena.

A jakou deku máme v Kamila Harris Home nejraději?  K našim favoritům se řadí luxusní deky z vlny alpaka:

https://shop.kamilaharrishome.com/produkt/pled-z-alpaky/

…pocházející z peruánských lam. Je to volba fajnšmekrů, kteří se již vyznají. Tato vlna je známá více než šest tisíc let jako vlákno bohů. Je to odolné, luxusní a hedvábné vlákno, oslavované pro svoji hřejivost, neuvěřitelnou hebkost a jemnost a pro své hypoalergické vlastnosti. Je ideální jako luxusní deka či stylový pléd.